‘Als je leert over de geschiedenis van een plek, kun je je er wortelen’ zei een nieuwkomer tijdens een eerder bezoek. Deze les is gericht op de geschiedenis van de stad. Na een warm welkom, wordt een bezoek gebracht aan Panorama Schiedam, een tentoonstelling over de geschiedenis van de stad.
Een museumdocent gaat met de groep in gesprek over de Schiedamse geschiedenis. Wat herkennen deelnemers, uit de stad en uit hun voormalige thuisland? Wat is er anders? De les wordt voortgezet in het atelier, waar deelnemers zich verder uiten via het maken van een creatieve opdracht. Daarin krijgen de nieuwgeleerde woorden een plek. Er wordt gezamenlijk afgesloten met koffie/thee en gesproken over de ervaring.
Heb je vragen, wensen of is er onvoldoende budget? Neem gerust contact op met denise@stedelijkmuseumschiedam.nl.

“Als je ergens nieuw bent, mis je de geschiedenis. Als je leert over de geschiedenis, kun je je wortelen op een nieuwe plek. Dan wordt het je thuis.”
“Ik vind het leuk, het was goed georganiseerd. De gidsen waren ook goed en aardig. Wat ik het mooiste vond was de tentoonstelling met het uitzicht over Schiedam en geschiedenis.”
“Het voorwerp of kunstwerk geeft ons iets om over te praten. En dat wordt persoonlijk of gaat over geschiedenis. We kunnen zulke diepe gesprekken voeren, dat is heel mooi.”
Reacties van deelnemers in 2025
Fotografie: Fred Ernst